Nr 1 w Polsce w opiece nad dziećmi

Czy poszukiwanie Niani w Internecie jest bezpieczne?

Forum » Komentarze do artykułów

Można by powiedzieć, że dla niani poszukiwanie pracodawcy przez internet jest również ryzykowne, zwłaszcza, jeśli praca ma się odbywać "na czarno". Nie ma ona większych szans w dochodzeniu swoich roszczeń, o ile takowe zaistnieją, a jak życie pokazuje, nieuczciwych rodziców niemało...

13.07.2011 13:28

Emilia R.

Ja 2 razy znalazłam nianie przez niania.pl i trafiłam super aczkolwiek z wieloma paniami rozmawiałam osobiście. Niestety czasem okazywało się, ze w profilu niektóre panie miały powypisywane bajki, które wychodziły przy spotkaniu osobistym a czasem ktoś z niepozornym profilem okazywał się ukrytym skarbem więc spotkanie to podstawa.

Co sądzicie na temat spotkania się u niani w domu na drugą rozmowę? Myślę, ze to jak ktoś mieszka też może wiele powiedzieć o człowieku.

Taka wizyta ma sens wówczas kiedy dziecko ma byc pod opieką w domu niani.Rozumiem że nie zwykła ciekawośc kieruje rodzicem,a sprwdzenie jakiejś tam wiarygodności,bo faktycznie mozna człowieka równiez określic po tym jak mieszka.Natomiast raczej spotkasz sie z odmową.Kiedyś byłam stanowczo przeciwna takim rozwiązaniom,ale teraz z czystej oszczędnosci zaprosiłbym takich rodziców z dzieckiem nawet na pierwsza rozmowę  

13.07.2011 13:50

Zgadzam się z P.Danutą W. Zasada ograniczonego zaufaniu jak najbardziej przydatna. Spotkania i rozmowy konkretne odnośnie wzajemnych oczekiwań. Oraz INTUICJA ! Portal jak każdy inny.

16.07.2011 09:31

Jestem nianią juz 8 lat ("doprowadziłam" do przedszkola 3 maluszków. Obecnie poszukuję nowej pracy. Po raz pierwsz robie to za pomocą portalu Niania. Wcześniej sama "wieszałam" ogłoszenia lub zgłaszałam się na ogłaszane oferty. Jeden raz skorzystałam z oferty Biura Opiekunek(gdzie nadal jestem zarejestrowana). Zgadzam się, że zarówno dla niani, jak i dla rodziców poszukiwanie opiekunki przez internet może okazać się albo doskonałym sposobem na odnalezienie tej jednej jedynej "prawie" babci, albo bardzo stresującym przeżyciem.Zawsze powinna odbyć się jeszcze rozmowa z kandydatką na opiekunkę, gdyż często już sam wygląd czy rozmowa pozwalają na ewentualne okreslenie charakteru danej osoby - zarówno niani jak i rodziców. Często prowadziłam rozmowy z ewentualnymi pracodawcami i - choć z niechęcia, ale przyznaję, że kilka razy sama zrezygnowałamz podjęcia pracy (mimo serdecznego żalu dziecka, któremu miałam babciować) z uwagi na nowobogackie maniery, wymagania niewspółmierne do ewentualnego wynagrodzenia (np. opieka nad dzieckiem z równoczesnym pełnieniem obowiązków pełnoetetowej pomocy domowej za jedyne 700 zł miesięcznie, przy niemal 24 godzninnej pracy, rozkazującyhc od pierwszego spotkania tonach Mamy i nieustannego strofowania Maluszka).

Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby to rodzice zrezygnowali "ze" mnie, gdyż uwielbiam dzieci i zwierzęta .Nawet gdy byłam dziewczynką na wielu zdjęciach jestem z dzieciaczkami na ręku lub ze zwierzątkami. Wizyta w domu niani nie jest najlepszym pomysłem chociaz sama nie "wzdrygałabym się " przed takim spotkaniem.

26.09.2011 11:39

Witam ja uważam że sa niebezpieczne napisałam tutaj co mnie spotkało ale usunięto mój temat nie wiem dlaczego,jestem oburzona tym ponieważ mogło to spotkac więcej pań ale były cichoa ja nie więc usunięto moją przestrogę.
 

11.07.2012 13:45

Violetta F.

Witam ja uważam że sa niebezpieczne napisałam tutaj co mnie spotkało ale usunięto mój temat nie wiem dlaczego,jestem oburzona tym ponieważ mogło to spotkac więcej pań ale były cichoa ja nie więc usunięto moją przestrogę.
 

Może to przez brak znaków interpunkcyjnych? 

12.07.2012 23:24

Niektórzy ludzie nie zdają sobie zupełnie sprawy z tego, że brak znaków interpunkcyjnych zmienia sens napisanego tekstu...

13.07.2012 08:16

Masz racje. O istocie znakow inerpunkcyjnych nauczla nas polonistka w starszych klasach podstawowki na przykladzie slynnego cytatu z Shakespeare'a: Byc albo nie byc? 

"Byc? Albo nie? Byc!"

"Byc! Albo nie byc?"

"Byc! Albo nie byc! "  

Itd , itp.

Staram sie o tym pmietac ale coz,czlowiek jest niedoskonalyLaughing      

16.07.2012 12:02

Oczywiście, że optymalnym sposobem jest zatrudnienie niani "z polecenia" ale przecież nie zawsze jest to możliwe. Weryfikacja wstępna następuje drogą internetową ale przecież i tak zatrudniacie nas Państwo na podstawie rozmowy i wrażenia, konsultujecie się z poprzednimi pracodawcami, obserwujecie nasze zachowanie, sposó nawiązywania kontaktów z dzieckiem, kompetencje, sposób mówienia, czasem wygląd. To są czynniki decydujące w kwestii zatrudnienia. 
Jeśli chodzi o jakiekolwiek przesyłanie kopii dowodu osobistego - prawo ZABRANIA takich wymogów już od roku! Dowód osobisty mogą a nawet powinni Państwo obejrzeć podczas spotkania z nianią, spisać dane ale w zadnym wypadku nie wolno kopiować!

25.06.2020 11:41

Elżbieta B.

Zgadzam się z P.Danutą W. Zasada ograniczonego zaufaniu jak najbardziej przydatna. Spotkania i rozmowy konkretne odnośnie wzajemnych oczekiwań. Oraz INTUICJA ! Portal jak każdy inny.

A niby po co rodzice podopiecznego mają do mnie przychodzić?Ludzie po 40 lat pracują w firmach a szef ich nie odwiedza.Chyba ,że łączą nas stosunki przyjacielskie.

02.09.2020 11:40
« Powrót do listy tematów